Jak nastawić swój dzień na sukces ?

7 maja, 2020,

Planowanie dnia

W dzisiejszych czasach żyje się szybko. Pogoń na pieniądzem, pracą i innymi rzeczami jest zdumiewająca. Nie mamy czasu na nic. Nie ma go dla siebie, rodziny i przyjaciół. W natłoku spraw jakie mamy do zrobienia często się gubimy, nie wiemy od czego zacząć i jak się za to zabrać. Powoduje to często takie sytuacje, że połowa z spraw które mieliśmy do zrobienia danego dnia odchodzi na dalszy plan i następny dzień. Co zrobić abyśmy byli bardziej efektywni, konsekwentni i w rezultacie mieli więcej czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół ? Oto moje 5 rad dla Ciebie na lepsze i efektywniejsze planowanie dnia !

1. Zaplanuj swój dzień

Weź kartkę i długopis i zaplanuj swój dzień. Najlepiej będzie jak zrobisz to w wieczór poprzedzający dany dzień. Jeżeli nie jesteś zwolennikiem kartki a wolisz technologie, znajdź dla siebie jakąś aplikację i zrób to na telefonie. Moje planowanie dnia wygląda tak, że korzystam z kalendarza google oraz przypomnień na Iphone, które są kompatybilne z MacBookiem. Widzę je zarówno na telefonie jak i komputerze. Mam założone foldery z dniami tygodnia i sprawami do załatwienia. Odhaczam gdy wykonałem zadanie i automatycznie się ono kasuje.

2. Idź spać o tej samej porze

Z tym mam największy problem ale świadom jestem, że regularne pory spania i wstawania pomagają być bardziej efektywnym. Gdy jesteś wyspany Twój mózg pracuje sprawniej i pomaga podejmować bardziej racjonalne decyzje.

3. Miej pod ręką coś do pisania

Kiedy wpadasz na najlepsze pomysły ? W moim przypadku to w łóżku gdy kładę się spać, podczas kąpieli i w kościele. ZAWSZE ale to ZAWSZE ! miej coś do pisania pod ręką. Wiele z pomysłów na które wpadamy umykają równie szybko jak przychodzą. Jak tylko jakąś myśl uznasz za wartą zapisania choćby w najmniejszym stopniu upewnij się, że ją spiszesz ! Kto wie co z tego wyniknie gdy zgłębisz temat. Jak tylko przyjdzie mi coś do głowy otwieram notatnik na iphone i spisuje co mi przyszło do głowy, Nawet jedno słowo ale je zapisz ! W notatniku również mam założone foldery w zależności od tematyki potrzeb np. Facebook, instagram, luźne pomysły ….

4. Ruszaj się !

Podobnie jak regeneracja podczas snu tak regularny ruch poprawia sprawność Twojego mózgu. Wiem, że nie zawsze się chce. Wiem, że nie zawsze jest 'czas’. Ale wplatając to w Twoją np poranną rutynę sprawisz, że będziesz bardziej efektywny i kreatywny ! W krajach wschodnich ludzie mają przerwy w pracy na rozruch. Wszystko po to aby pracownicy byli efektywniejsi. To na prawdę działa !

5. Najcięższe prace najpierw

Po wstaniu z łóżka, porannej gimnastyce i filiżance kawy wykonaj najpierw te czynności, które wymagają od Ciebie świeżego umysłu i najbardziej wytężonej pracy mózgu. Z pracami fizycznymi czy załatwieniami 'na mieście’ dasz sobie radę później w ciągu dnia na pewno ! Kreatywne myślenie i prace umysłowe wykonaj w pierwszej kolejności, gdy mózg jest wypoczęty po nocy, dotleniony po ćwiczeniach i doładowany po porannej dawce kofeiny.

Podsumowanie

Planowanie dnia jest proste. Cięższa jest realizacja tych planów. Wiem jednak po sobie, że aby być efektywnym trzeba czasu i wyrobienia pewnej rutyny w każdym dniu roboczym. Zacznij od tych 5 kroków a na pewno Twoja produktywność wrośnie !

Poprzedni artykuł

«

ABOUT

Lukasz
Nazywam się Łukasz Ludwa. Jestem fizjoterapeutą, dietetykiem i trenerem personalnym. Fizjoterapia, sport i dietetyka (ogólnie rzecz biorąc – ZDROWY STYL ŻYCIA) to trzy moje pasję, które tworzą idealną całość. Z tego oto powstało miejsce gdzie pracuje. Fizjo & Fit  Trzy moje pasje, które udało mi się połączyć i stworzyć miejsce gdzie mogę kompleksowo pomóc każdemu… Czytaj więcej